Вест

ДАН ШКОЛЕ 2020/2021

Ове године услед  актуелне  епидемиолошке ситуације и новог начина наставе, Дан школе је прослављен на другачији, али оригиналан начин. Ученици су у сарадњи са наставницом ликовне културе, Светланом Јаћовић, кроз ликовну изложбу представили живот и рад др Арчибалда Рајса, чије име наша школа са поносом носи. Ђаци и запослени су имали прилике да се, кроз сликовну причу која оживљава дело великог хуманисте, подсете пријатеља српског народа. Због изузетне креативности и труда који су показали, ученицима су подељене дипломе. Такође, ученици нижих разреда су писали његову биографију користећи различите изворе информација.

Наставница ликовне културе је овим поводом направила видео запис у коме можемо видети ликовну изложбу и чути одломке из дела „Чујте Срби, чувајте се себе“ на српском и француском језику.