Вест

Европски дан језика

Поводом Европског дана језика, ученици виших разреда и наставници страних језика (енглеског, француског и руског) реализовали су радионицу „Богатство језика“ у библиотеци  ОШ „Др Арчибалд Рајс“. Радионица је организована у циљу подизања свести о важности учења језика, а под покровитељством Савета Европе и Европске уније, који познавање што већег броја језика виде као важан предуслов за боље међукултуролошко разумевање.

Ученици су израдили паное, а кроз презентацију коју су реализовали наставници, научили су интересантне ствари о земљама и језицима који се у њима говоре. На крају радионице, ученици су, заједно наставницима проверили своје знање кроз квиз и остварили одличан резултат. Од пет екипа, две су заузеле прво место, а три друго. Ученицима је  било јако занимљиво и уживали су у упознавању света на овај начин.