Вест

„У свету бајки” (пројекат)

На часовима пројектне наставе ученици трећег разреда са учитељицама,  реализовали су пројекат „У свету бајки”. Пројекат је реализован у току септембра и октобра месеца. На часовима, ученици су имали прилику да се подсете шта су бајке, да уоче основне карактеристике бајке, да издвајају стварне и нестварне ликове који се појављују у бајкама, да критички вреднују поступке тих ликова. Користећи сва ова знања, на крају су имали задатак да осмисле своју бајку тако што ће у већ постојећу бајку увести нове ликове, дати им одређене улоге и осмислити њихове поступке. Ученици су такође правили неке од реквизита за своје јунаке из бајки. Задатке и улоге које су им биле додељене оценили су као врло интересантне и као могућност да изразе своју креативност.