Вест

ФинПис

Од школске 2019/2020. године Основна школа “Др Арчибалд Рајс” укључена је у пилот-пројекат “Укључивање финасијског опсимењавања у систем образовања и васпитања Републике Србије”, скраћено ФинПис, који је покренуо Министарство просвете, науке и технолошког развоја.

Носиоци овог пројекта су били наставници предметне наставе Ивана Арсенијевић, наставница руског језика, Јовица Јелић, наставник технике и технологије, Драгица Митић, наставница технике и технологије и информатике и рачунарстава, Бојана Радић, наставница историје, Милена Миленковић, наставница физичког васпитања, Милош Танић, наставник физичког васпитања, Бојан Бојичић наставник техике и технологије са одељењима V1, V2, VII1 и наставници разредне наставе Марина Мојићевић и Љупка Петровић са одељењима I3 и II3. Задатак је био да се ученици уводе у свет финасија кроз радионице, игре и пројекте. У току месеца новембра наставници су на часовима одељенског старешине, технике и технологије, информатике и рачунарства реализовали два пројекта: „ Шарени се, шарени наших руку дело“ у разредима V1, V2, VII1 и „ Трошим „право“ храним се здраво“ у одељенима I3, II3. Резултат пројекта у старијим одељењима је продајна изложба корпица плетених од старих новина. Добијена средства од продаје корпица ученици планирају да уложе у набавку „роботића“. Ученици I3 и II3 су са својим наставницима говорили о значају новца, куповини и шедњи. На часовима ликовне културе дизајнирали су новчиће а затим их утрошили на куповину здраве ужине.