Дан обележавања борбе против вршњачког насиља

У оквиру обележавања Дана борбе против вршњачког насиља чланови Вршњачког тима  реализовали су радионицу под називом „Стоп вршњачком насиљу“ у својим одељењским заједницама. Радионица је имала за циљ промовисање толеранције, поштовања различитости, развијања сарадње. Ученици су направили различите паное и пп презентације које су представили својим одељењима. Разговарали су о томе које све врсте насиља постоје и нивои истих и истакли су значај ненасилног решавања конфликата.  Ти панои су окачени на зидове учионица. Играли су и игрицу која за циљ има да помогне особи која трпи вршњачко насиље. У одељењима од 1. до 4. разреда учитељи су разговарали са ученицима о насиљу на прилагођеном нивоу и заједно су направили паное.

У прилогу је линк до игрице.

Фотографија једног од многобројних паноа.

У оквиру обележавања Дана борбе против вршњачког насиља ученици 5/3 одељења реализовали су радионицу под називом „Стоп вршњачком насиљу“ на часовима одељенске заједнице. Радионица је имала за циљ промовисање толеранције, поштовања различитости, развијања сарадње. Ученици су направили различите паное и пп презентације које су представили свом одељењу. Разговарали су о томе које све врсте насиља постоје и нивои истих и истакли су значај ненасилног решавања конфликата. Чланови Вршњачког тима Вук Меховић и Софија Спасојевић су направили видео снимак који се састоји од радова који су настали у оквиру радионице.

Прилог погледајте ОВДЕ