Обавештења за ученике осмог разреда

Календар активности за спровођење завршног испита за школску 2018/2019. годину и уписа ученика у школску 2019/2020. годину можете видети ОВДЕ.

Смернице за прилагођавање пријемног испита за средњу школу ученицима којима је потребна додатна подршка можете видети ОВДЕ.

Стручно упутство за спровођење уписа ученика у средњу школу за школску 2018/2019. годину можете видети ОВДЕ.

Ликовна култура у одељењу III/3

На часу ликовне културе ученици одељења III/3 су исказали своју креативност цртајући на тему "Необичан цвет". Нашим радовима украсили смо хол школе.

Радионица - Интеграција мањинских група

У свечаној сали ОШ "Др Арчибалд Рајс" 15.5.2019.је одржана прва од четири радионице које се баве интеграцијом мањинских група. Технике које ће се користити ће допринети сваком учеснику да сагледа себе и људе који га окружују.

Циљ радионица је стварање позитивног окружења за сваког појединца.

Радионице су једна од пратећих активности у оквиру пројекта "Emprowering Minorities - Project to improved practices for work with minorities" који спроводи ДЕА НГО. Наша школа је партнер УГ “Свет речи“ из Велике Плане, koja је једна од партнерских организација на овом великом пројекту развоја капацитета.

Пројекат је кофинансиран од стране ЕУ у оквиру програма Ерасмус +.

Учесници прве радионице "Идентитет" били су ученици шестог и седмог разреда ове основне уз подршку ученица 5-1.

Радионичарка је била Слађана Вукичевић Боричић, професорка српског језика у овој школи, која је била једна од учесница тренинга који је у марту организован у Приштини.

Ритмичке удараљке

Ученици петог разреда су на часовима музичке културе исказали своју креативност правећи ритмичке удараљке.

Драмска секција одељења III/2

У одељењу III/2, ученици су на драмској секцији припремили луткарске представе. Самостално су осмислили текст, лутке и сцену. Своју креацију и умеће приказаће другарима из школе.

Дружимо се, играмо и стварамо!