Књига на дар

ОШ „ Др Арчибалд Рајс“ и Филолошкa гимназијa у Београду

„Књига на дар“ је хуманитарна васкршња активност током које су ученици  ОШ``Др Арчибалд Рајс`` и ученици Филолошке гимназије поклонили своје омиљене књиге ученицима ОШ „Јанко Јовићевић“, гимназије „Свети Сава“ и ученицима Економске школе у Гораждевцу на Косову.

Где да се сусретнемо с Богом, с Божијим лицем, с лицем Исуса Христа? Одговор нам даје сам Христос - како се односимо према Богу и према другом човеку.

Једна од битних димензија поста јесте отварање према другом човеку.

Идеја је била да ученици поклоне књигу коју воле, која је на њих оставила снажан утисак и тако поделе неке личне утиске са ученицима из Гораждевца. На првим странама књига писали су поруке, потписивали се, неки су остављали и бројеве телефона како би с њима  остварили лични контакт.

На тај начин, водећи се  поруком да је вера „принос“, даривање, наставнице веронауке Наташа Филиповић и Горицa Вујчић желеле су да пренесу својим ђацима суштину и значај поста.

Одбор за верску наставу АЕМ

Вероучитељ Наташа Филиповић