У одељењу IV/1 одржан је угледни часиз предмета "Чувари приорде", на тему "Како смањити количину кућног отпада." Час је одржала учитељица Славица Панић, уз помоћ спољњег сарадника, Анастасије Гогић, уз одобрење директора школе и сагласност родитеља. Часу су, као угледном, присуствовали: директор школе Албина Холод, педагог школе Зорана Бојичић, психолог школе Светлана Шапић, колеге учитељи - Светлана Поповић, Љупка Петровић и Милош Станковић. Сврха овог часа је била да се препознају, прошире и обједине у целину, већ постојећа знања о штетности кућног отпада и да се активности ученика усмере ка  принципу Zero Waste (нула отпада). Час је садржао теоријски  део и мини радионицу У теоријском делу је одговорено на питања зашто и како смањујемо количину кућног отпада и истакнути су основни принципи промовисаног животног стила. У мини радионици деца су правила крему за прање судова, универзално средство за чишћење, освеживач ваздуха и брикет одпапира и пиљевине. Групни рад је протекао успешно и уз помоћ знатижељних гостију. За паковање ових производа ученици су користили већ коришћену амбалажу, што је један од  начина смањења отпада.

Писану припрему за угледни час можете видети ОВДЕ.