Maj 2018/2019.

У четвртак 9. маја код хале "Александар Николић" одржана је Марковданска атлетска трка у организацији Општине Палиула. Учествовали су ученици наше школе. Ученица одељења III/3 освојила је прво место у конкуренцији 400 м за ученике трећег и четвртог разреда.

У нашој школи одржн је крос РТС-а на ком су учествовали ђаци од четвртог до шестог разреда.

У одељењу III/2, ученици су на драмској секцији припремили луткарске представе. Самостално су осмислили текст, лутке и сцену. Своју креацију и умеће приказаће другарима из школе.

Дружимо се, играмо и стварамо!

Ученици петог разреда су на часовима музичке културе исказали своју креативност правећи ритмичке удараљке.

У свечаној сали ОШ "Др Арчибалд Рајс" 15.5.2019.је одржана прва од четири радионице које се баве интеграцијом мањинских група. Технике које ће се користити ће допринети сваком учеснику да сагледа себе и људе који га окружују.

Циљ радионица је стварање позитивног окружења за сваког појединца.

Радионице су једна од пратећих активности у оквиру пројекта "Emprowering Minorities - Project to improved practices for work with minorities" који спроводи ДЕА НГО. Наша школа је партнер УГ “Свет речи“ из Велике Плане, koja је једна од партнерских организација на овом великом пројекту развоја капацитета.

Пројекат је кофинансиран од стране ЕУ у оквиру програма Ерасмус +.

Учесници прве радионице "Идентитет" били су ученици шестог и седмог разреда ове основне уз подршку ученица 5-1.

Радионичарка је била Слађана Вукичевић Боричић, професорка српског језика у овој школи, која је била једна од учесница тренинга који је у марту организован у Приштини.

На часу ликовне културе ученици одељења III/3 су исказали своју креативност цртајући на тему "Необичан цвет". Нашим радовима украсили смо хол школе.