Октобар 2019/2020.

У оквиру пројектне наставе у одељењима V/1 и V/2 одржан је час на тему скуповне операције. Ученици се веома свидео овај начин рада, што се може видети и у галерији.

Ове године у одељењу кроз садржаје предмета чувари природе ученици се опробавају у различитим улогама: учитеља, предавача, уметника, биолога и наравно малих еколога. Следећи слоган - МИСЛИ ГЛОБАЛНО, ДЕЛУЈ ЛОКАЛНО, све наше активности су усмерене ка очувању животне средине, али што је најважније до тог циља стижемо кроз различите улоге које ће свако дете у одељењу испробати, и на тај начин унапредити своја знања, вештине и способности. Овом приликом кроз галерију можете видети како мали и ревносни еколози шаљу своју еколошку поруку путем необичног сликања маслачака.

У одељењу IV/2 службеници МУП-а, полицијска управа Палилула су у оквиру пројекта "Основи безбедности деце" одржали ученицима предавање на тему "Полиција у служби грађана". Ученици су се упознали са надлежностима, активностима и одговорностима припадника полиције у служби заштите грађана.

На часу ликовне културе у одељењу IV/3 ученици су слушали композицију Е. Грига "Јутро", а затим су своје музичке утиске преточили у ликовно стваралаштво.

Девојчице седмог и осмог разреда наше школе постале су првакиње општине Палилула по трећи пут у последње четири године. Наше девојчице су прво убедљиво савладале школу "М.П. Барили", а затим је виђена велика борба против школе "Влада Аксентијевић". После лошег почетка и седам поена минуса, наше девојчице су заиграле много боље и на крају смо славили. У полуфиналу и финалу савладали смо школе "Стеван Сремац" и "Јован Ристић" и тако смо оправдали улогу фаворита и освојили прво место. Екипу су чиниле следеће девојчице: Катарина Трајковић, Анастасија Хоманов, Јована и Катарина Николић, Катарина Перишић, Катарина и Кристина Стојановски, Ана Ђачић и Ђурђа Станојевић.

У одељењу IV/2 на часу природе и друштва, ученици су лекцију Национални паркови Србије усвојили на интерактиван начин, уз помоћ својих другара, који су преузели улогу истраживача и предавача и на интересантан начин приближили и објаснили значај, лепоту и очување Фрушке горе, Ђердапа, Копаоника, Шар - планине, Таре и ретких и угрожених биљних и животињских врста настањених на овим подручјима.

У одељењима II/1 и II/2 ученици су у оквиру пројектне наставе припремили јесењи базар.

У оквиру пројектне наставе у одељењу II/3 ученици су имали презентације и практичне радове на тему "Штедња".

У нашој школи у великом дворишту ученици од првог до осмог разреда су трчали јесењи крос.

Ученици наше школе су учествовали у трци "Брзином до звезда" у ОШ "Милена Павловић Барили". Ученицe одељења IV/3 Дуња Радисављевић и Елена Владушић су заузеле прво и друго место, а ученик Ермин Бериша, из истог одељења, заузео је прво место.

У нашој школи у великом дворишту ученици од првог до осмог разреда су трчали Jесењи крос.

Ученици одељења IV/2 настављају са упознавањем занимања својих родитеља. Овог пута угостили смо родитељку Јасмину Рунић и њену колегиницу Марију које су нам на веома интересантан начин представиле своје занимање - научник. Уз богате садржаје интерактивног приступа сазнали смо ко су, чиме се баве, који степен образовања имају и колико је заправо занимљиво занимање сваког научника. Посејали смо бактерије са наших руку па ћемо ових дана посматрати како расту и сазнати колико су нам руке чисте, а такође смо издвојили свој ДНК који смо могли да видимо. Поставили смо много питања и подпитања и заголицали нашу машту. Надамо се да ће једног дана баш неко од нас можда доћи до неког новог епохалног открића. Ко зна, све је могуће код нас малих истраживача нашег одељења. Како нам је било погледајте у галерији.